Stowarzyszenie Jeździeckie Baborówko z planami na 2018 rok

Przed Stowarzyszeniem Jeździeckim Baborówko rok pełen sportowych i organizacyjnych wyzwań. Wraz z początkiem lutego do składu Stowarzyszenia dołączyła nowa zawodniczka.

W barwach Stowarzyszenia Jeździeckiego Baborówko od lutego kibice będą mogli zobaczyć nową, utalentowaną zawodniczkę w WKKW, jaką jest bezsprzecznie Małgorzata Cybulska. Zawodniczka na swoim koncie ma wiele sportowych sukcesów, m.in. w 2017 roku zdobyła złoty medal Mistrzostw Polski Młodych Jeźdźców, a w Mistrzostwach Europy Młodych Jeźdźców 2017 w Millstreet w Irlandii zajęła 29 lokatę w klasyfikacji indywidualnej. Małgorzata Cybulska jest sklasyfikowana na pierwszej pozycji wśród młodych jeźdźców oraz na miejscu siódmym w klasyfikacji łącznej w Rankingu Polskiego Związku Jeździeckiego WKKW za 2017 rok. Zawodniczka do SJ Baborówko przechodzi z Sopockiego Klubu Jeździeckiego.

Nadchodzący rok będzie bardzo intensywny dla Małgorzaty Cybulskiej, gdyż jej plany sportowe uwzględniać będą edukację w szkole Westfälische Reit- und Fahrschule w Münster w Niemczech, w której Małgorzata będzie się uczyć do końca września 2019 roku. Głównym planem sportowym na 2018 rok jest dla niej start i uzyskanie wysokiej pozycji w Mistrzostwach Europy Młodych Jeźdźców (Fontainebleau, Francja), do których Cybulska zdobyła już kwalifikację. Drugim celem jest start na poziomie CCI3*.

Dla Pawła Warszawskiego, lidera Stowarzyszenia Jeździeckiego Baborówko i członka kadry narodowej WKKW seniorów, rok 2018 to przede wszystkim starty przygotowawcze do przedolimpijskiego sezonu 2019.

Chciałbym dobrze przygotować moje młodsze konie do zawodów rangi mistrzowskiej. Mam tu na myśli Lucindę ex Ani, Aristo A-Z czy Frontierę. Po zmianie przepisów, Międzynarodowa Federacja Jeździecka (FEI) wprowadziła dla strefy Europy Centralnej nową możliwość kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich. Są to swego rodzaju mistrzostwa rozgrywane w roku przedolimpijskim, których zwycięzca otrzymuje kwalifikację olimpijską - mówi Paweł Warszawski. - Myślę, że to dla naszego kraju bardzo dobra informacja i ogromna szansa na start drużyny na IO Tokyo w 2020 roku, dlatego moje starty w tym sezonie są ukierunkowane przede wszystkim pod kątem tych zawodów - podsumowuje.

Zawodnik na koniach Filer i Fuksja będzie walczył także o kwalifikację do Mistrzostw Świata, które odbędą się we wrześniu w Tryon (USA), a wraz z liczną stawką młodych koni będzie rywalizować na Mistrzostwach Polski Młodych Koni oraz na Mistrzostwach Świata Młodych Koni w Lion d’Angers (Francja).

Nadchodzący sezon będzie sportowym wyzwaniem dla kolejnej reprezentantki Stowarzyszenia Jeździeckiego Baborówko w WKKW, złotej medalistki Mistrzostw Polski Juniorów WKKW z 2017 r. - Julii Elzanowskiej, która od tego roku zmienia kategorię wiekową (przechodzi z juniorów do młodych jeźdźców). Jej główny cel to start w Mistrzostwach Polski w kategorii zawodników do 21 lat oraz zdobycie kwalifikacji do lipcowych Mistrzostw Europy Młodych Jeźdźców (Fontainebleau, Francja).

Pod okiem Pawła Warszawskiego trenuje Gabriela Kozłowska, która reprezentuje Stowarzyszenie w kategorii juniorów młodszych. Jej podstawowym planem sportowym na ten sezon jest udany start w Finale Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

W ramach Stowarzyszenia Jeździeckiego Baborówko trenuje także sekcja woltyżerki. Z jej składu w tym roku do kadry narodowej woltyżerki powołana została Antonina Szanecka, która w poprzednim sezonie zdobyła kilka znaczących sukcesów na zawodach woltyżerskich w Polsce, m.in. pierwsze miejsce podczas Cavaliada Poznań 2017 w kategorii juniorów indywidualnie.

Stowarzyszenie Jeździeckie Baborówko z sukcesami zakończyło sezon 2017, zajmując trzecie miejsce w rankingu Polskiego Związku Jeździeckiego w kategorii klubowej w konkurencji WKKW. Można liczyć, że dołączenie nowej zawodniczki oraz ambitne plany pozostałych zawodników pozwolą na ponowną walkę o klubowe podium rankingu PZJ.