Baborówko po próbie terenowej

Dziś w Baborówku odbyły się próby terenowe w klasach CCI4*-S, CCI4*-L i CCI2*-YH oraz próby skoków przez przeszkody w klasach CCI3*-S, CCI2*-S i CCI1*-Intro. Zawodnicy mierzyli się nie tylko z wymagającą próbą terenową i próbą skoków przez przeszkody, ale także ze zmienną tego dnia pogodą w Baborówku.

W klasie CCI4*-L o puchar Lotto prowadzenie po próbie terenowej utrzymał Fouaad Mirza (IND), który zajmuje obecnie miejsce pierwsze z koniem SEIGNEUR MEDICOTT oraz miejsce drugie – z DAJARA 4. Trzecie miejsce po drugiej próbie należy do Lary de Liedekerke-Meier (BEL) z koniem FREYA DES CONCESSIONS, która awansowała z miejsca czwartego. 

W CCI4*-S o nagrodę mecenasa zawodów, pana Romana Roszkiewicza, na pozycji lidera po próbie terenowej także bez zmian. Pierwsze miejsce należy do Ingrid Klimke (GER) z koniem SAP HALE BOB OLD, która prowadzenie w tym konkursie objęła w czwartek. Drugie i trzecie miejsce zajmuje Michael Jung (GER): z koniem FISCHERCHIPMUNK FRH – pozycję drugą (awans z miejsca trzeciego) oraz z koniem FISCHERWILD WAVE – pozycję trzecią (awans z miejsca piątego).

W tej klasie rozgrywane są Mistrzostwa Polski seniorów WKKW. Po dzisiejszej próbie terenowej w klasyfikacji Mistrzostw na prowadzenie wysunął się Paweł Spisak z koniem Banderas. Zawodnik w klasyfikacji konkursu zajmuje obecnie miejsce szóste. Drugie miejsce w rankingu Mistrzostw (i 12 w klasyfikacji konkursu) objął Mateusz Kiempa z Libertiną, a trzecie miejsce w Mistrzostwach (i 17 w klasyfikacji konkursu) – Paweł Warszawski z Lucindą Ex Ani 4.

W konkursie CCI2*-YS o puchar Stadniny Kunowo dla młodych koni 6-letnich po próbie terenowej na prowadzenie z miejsca trzeciego wysunęła się Merel Blom (NED) z koniem DENIM. Drugie miejsce należy w tym momencie do Christoffera Forsberga (SWE) z koniem WATERMILL WEDGWOOD, a trzecie – do Andreasa Dibowskiego (GER) z koniem CRISTALLIK.

Dziś odbyła się próba skoków przez przeszkody dla klas CCI3*-S, CCI2*-S i CCI1*-Intro. W trzech krótkich gwiazdkach o puchar Kuhn Maszyny Rolnicze na pierwsze miejsce z miejsca drugiego awansował Michael Jung (GER) z koniem KILCANDRA OCEAN POWER. Pozycję drugą zajmują ex aequo drugi dzień z rzędu, po bezbłędnie pokonanym parkurze i w normie czasu: Hanna Knüppel (GER) z GEKE EQUIGRIP’S LEVINIO oraz Greta Busacker (GER) ze SCRABBLE OLD.

W CCI2*-S o puchar Concordia Ubezpieczenia Grupa Generali na miejsce pierwsze z drugiego awansowała Lotte Palmgren (FIN) z GENIALE 11. Na miejsce drugie wysunął się Esteban Benitez Valle (ESP) z ESCARA GP. Miejsce trzecie obronił Felix Etzel (GER) z koniem PROMISING PETE TSF.

W klasie CCI1*-Intro o puchar Canter Club w pierwszej trójce – bez mian. Pozycję lidera utrzymał Jerome Robine (GER) z COBY R. Drugie miejsce należy do Merel Blom (NED) z THE BLACK SWAN, a trzecie – do Malin Petersen (SWE) z koniem HULDA.

Podczas Equestrian Festival Baborówko 2021 po raz pierwszy w Baborówku odbywają się oficjalne zawody w powożeniu zaprzęgami o puchar Badix. W klasie N na prowadzeniu po ujeżdżeniu jest Weronika Kwiatek z Dajlukiem i Epilogiem. W klasie L prowadzi Bartłomiej Kwiatek z Diego i Romantykiem.