Baborówko po ujeżdżeniu

Po dwóch dniach ujeżdżenia, jutro w Baborówku odbędą się próby terenowe dla konkursów CCI4*-S, CCI4*-L oraz CCI2*-YH. Zawodnicy będą mierzyć się m.in. z imponującym kompleksem przeszkód wodnych czy wymagającymi dużej wytrzymałości odcinkami galopu. Jutro odbędą się także próby skoków przez przeszkody dla konkursów CCI3*-S, CCI2*-S oraz CCI1*-Intro. Jutro – próbą ujeżdżenia – rozpocznie się także rywalizacja w ramach zawodów w powożeniu zaprzęgami parokonnymi.

W najważniejszym konkursie zawodów – CCI4*-S o nagrodę mecenasa zawodów pana Romana Roszkiewicza, w którym pula nagród wynosi 320 000 zł – pozycję liderki po drugiej części ujeżdżenia utrzymała niemiecka amazonka Ingrid Klimke (GER) na koniu SAP HALE BOB OLD.  Ingrid Klimke to jedna z bardziej utytułowanych amazonek jeździeckiego świata. Na swoim koncie ma m.in. drużynowe medale Igrzysk Olimpijskich: srebrny medal w Rio de Janeiro (2016) oraz dwa złote – z Londynu (2012) oraz Hongkongu (2008). Drugie miejsce w tym konkursie obroniła Louise Romeike (SWE) z CATO 60. Na trzecią pozycję przed krosem wysunął się Michael Jung (GER) z FISCHERCHIPMUNK FRH.

W konkursie CCI4*-S rozgrywane są Mistrzostwa Polski seniorów WKKW 2021. Wśród Polaków po drugiej części ujeżdżenia najlepszych jest dwoje zawodników, zajmujących ex aequo miejsce 6 w konkursie – Małgorzata Cybulska z CHENARO 2 oraz Mateusz Kiempa z LIBERTINĄ. To oni obecnie prowadzą w klasyfikacji Mistrzostw. Na trzeciej pozycji wśród polskich zawodników jest na ten moment Paweł Warszawski z LUCINDĄ EX ANI 4.

W konkursie CCI4*-L o puchar Lotto po ujeżdżeniu na pozycji lidera uplasował się reprezentant Indii Fouaad Mirza (IND) z koniem SEIGNEUR MEDICOTT. Zawodnik zajmuje także drugie miejsce – z koniem DAJARA 4. Miejsce trzecie w tym momencie zajmuje Dirk Schrade (GER) z CASINO 80.

W CCI3*-S o puchar Kuhn Maszyny Rolnicze po drugiej części ujeżdżenia pozycję lidera utrzymał reprezentant Niemiec, Leo Von Schmeling (GER) z LUCKY TOUTCH. Na drugie miejsce wysunął się Michael Jung (GER) z KILCANDRA OCEAN POWER. Miejsce trzecie ex aequo zajmują Hanna Knüppel (GER) z GEKE EQUIGRIP’S LEVINIO oraz Greta Busacker (GER) with SCRABBLE OLD.

Na prowadzenie w konkursie CCI2*-S o puchar Concordia Ubezpieczenia Grupa Generali po ujeżdżeniu wysunęła się niemiecka amazonka Henna Friederike Grüllich (GER) z koniem ELTON VDR. Drugie miejsce po ujeżdżeniu zajmuje Lotte Palmgren (FIN) z GENIALE 11, a miejsce trzecie (z miejsca pierwszego) – Felix Etzel (GER) z koniem PROMISING PETE TSF.

W konkursie CCI1*-Intro na prowadzeniu po pierwszej próbie jest Jerome Robine (GER) z COBY R. Drugie miejsce zajmuje Merel Blom (NED) z koniem THE BLACK SWAN, a miejsce trzecie – Malin Petersen (SWE) z koniem HULDA.