#zawszewkasku: WKKW – bezpieczeństwo przede wszystkim

Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego jest jednym z najbardziej widowiskowych sportów konnych wspieranych przez Międzynarodową Federację Jeździecką (FEI) i należący do konkurencji olimpijskich. WKKW jest wszechstronnym sprawdzianem konia i jeźdźca, wymagającym ogromnego doświadczenia i wiedzy, przede wszystkim tej, która pozwala na zachowanie odpowiedniego bezpieczeństwa i rozsądku podczas zawodów.

Czytaj więcej...

Po próbie terenowej, czas na skoki

Dziś zawodnicy, rywalizujący w Festiwalu Jeździeckim Baborówko, zmierzyli się z wymagającą trasą próby terenowej. Reprezentacja Polski zaprezentowała dobrą formę.

Czytaj więcej...

Baborówko przed próbą terenową

Kolejny emocjonujący dzień podczas Festiwalu Jeździeckiego Baborówko. Znakomite przejazdy gwiazd WKKW zmieniły kolejność w rankingu najtrudniejszego konkursu zawodów CIC3* o nagrodę mecenasa zawodów Romana Roszkiewicza. Świetną postawą wykazali się dziś także reprezentanci Polski.

Czytaj więcej...

Zakończył się pierwszy dzień Festiwalu Jeździeckiego Baborówko

Piękna, choć wietrzna, pogoda sprzyjała dziś dobrej atmosferze Festiwalu Jeździeckiego Baborówko.

Czytaj więcej...

Festiwal Jeździecki Baborówko online i na żywo

Ci, którzy nie mogą zaplanować przyszłego weekendu w Baborówku, obejrzą rywalizację zawodników z pierwszej setki światowego rankingu WKKW w transmisjach online.

Czytaj więcej...

Numer 1 światowego WKKW w Baborówku

Dziś spłynęło zgłoszenie na Festiwal Jeździecki Baborówko od najlepszego na świecie zawodnika Wszechstronnego Konkursu Konia Wierzchowego - reprezentującego Wielką Brytanię Olivera Townenda.

Czytaj więcej...

Gwiazdy powalczą o nagrody w Baborówku

O rekordową pulę nagród 425.000 zł podczas Festiwalu Jeździeckiego Baborówko rywalizować będą gwiazdy światowego WKKW z pierwszej setki rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej (FEI). Na starcie nie zabraknie też najlepszych polskich jeźdźców i amazonek.

Czytaj więcej...

Ostatni dzień zgłoszeń na konkursy międzynarodowe

Festiwal Jeździecki Baborówko 2018 odbędzie się w dniach od 24 do 27 maja na terenie Ośrodka Jeździeckiego Pałac Baborówko k/Szamotuł. Termin zgłoszeń na konkursy międzynarodowe mija 4 maja.

Czytaj więcej...

FEI Entry System już otwarty

Podczas jedenastego Festiwalu Jeździeckiego Baborówko będzie o co walczyć. Łączna pula nagród w konkursach międzynarodowych wyniesie w tym roku 425 000 PLN. Mecenasem zawodów jest pan Roman Roszkiewicz, dzięki któremu możliwe było zaplanowanie przez organizatorów tak wysokich nagród finansowych.

Czytaj więcej...

Rusza nabór do Programu Wolontariat

Kiedy myślimy o organizacji zawodów w Baborówku, nie wyobrażamy sobie tego bez wolontariuszy - osób, dla których jeździectwo jest taką samą pasją, jak dla zawodowych jeźdźców, którzy zmagają się na międzynarodowych arenach, luzaków, sędziów, komisarzy, weterynarzy, gospodarzy toru. Staramy się stwarzać okazje, w których ta pasja będzie mogła się realizować. Wiemy, że bez wolontariuszy i ich miłości do jeździectwa zawody nie mogłyby się odbyć, a już z pewnością - nie byłyby takie same.

Czytaj więcej...

Stowarzyszenie Jeździeckie Baborówko z planami na 2018 rok

Przed Stowarzyszeniem Jeździeckim Baborówko rok pełen sportowych i organizacyjnych wyzwań. Wraz z początkiem lutego do składu Stowarzyszenia dołączyła nowa zawodniczka.

Czytaj więcej...