2014

Trzy pierwsze miesca MPJ ex-aequo

Po próbie ujeżdżenia nie możemy jeszcze mówić o liderze tegorocznych Mistrzostw Polski Juniorów. Aż trzech zawodników zdobyło taki sam wynik (65% co daje 52,5 punktów karnych): Mateusz Sarnecki, Anna Bortnik i Anna Łopato. Dwa następne miejsca zajmuje reprezentantka gospodarzy - Zuzanna Burkert.

Sześciu Polaków w pierwszej dziesiątce CIC2*

Zakończyła się próba ujeżdżenia CIC2*. Prowadzi Csaba Sarkozi z Węgier. Drugie miejsce zajmuje Juulia Savonlahti z Finlandii, trzecie Nicolai Aldinger z Niemiec. W pierwszej dziesiątce mamy aż sześciu Polaków! Szczegółowe wyniki znajdziecie tutaj >>.

W klasie L prowadzą panie

Znamy już wyniki klasy L (A i B) po dwóch próbach. W L(A) prowadzi Aleksandra Śliwińska na Sonecie, a w L(B) Agnieszka Kopka na Chili Peper. Jutro ostatnie zadanie przed zawodnikami - próba crossu.

Za nami pierwsze próby ujeżdżenia

Za nami pierwsze póby ujezdżenia: L(A) i CIC1*.

W klasie L(A) prowadzi Aleksandra Śliwińska na Sonecie z wynikiem 69,55% z czworoboku, co daje w rezultacie 45,7 punktów karnych. Na drugim miejscu (z wynikiem 47 pkt karnych) jest Marcin Pakulski, na trzecim Patrycja Zubko (50,5 pkt karnych).

W konkursie CIC1* prowadzi reprezentant Niemiec Chritian Tidow na koniu Chardonnay de L'ocean z wynikiem 45,6 punktów karnych. Drugie miejsce należy do Polaka - Artura Społowicza, dosiadającego Rozmaryna po sławnym Emetycie. Trzecie miejsce przypadło Lindzie Algotsson ze Szwecji.

Krew potrzebna od zaraz!

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu alarmuje o stanie krytycznym w zapasie krwi.

 

W niedzielę krwiobus z RKiK w Poznaniu przyjedzie na teren Festiwalu Jeździeckiego Baborówko. 

Czytaj więcej...

Rekordowo w Baborówku

Już w następny weekend (18-20 lipca) na hipodromie w Baborówku najlepsi zawodnicy z Polski oraz goście z zagranicy rywalizować będą w ramach Festiwalu Jeździeckiego Baborówko - Międzynarodowych Zawodów WKKW oraz Mistrzostw Polski Juniorów w tej dyscyplinie.

Czytaj więcej...

Zaproszenie na konferencję prasową

Zapraszamy serdecznie na konferencję prasową poświęconą jednej z najważniejszych imprez jeździeckich w sezonie letnim – Festiwalowi Jeździeckiemu Baborówko 2014.

Czytaj więcej...

Komunikat dla zawodników

Informujemy, iż od 1 lipca 2014 r. obowiązuje nowy program ujeżdżenia na poziomie dwugwiazdkowym - FEI 2014 B. Podczas Festiwalu Jeździeckiego Baborówko próba ujeżdżenia konkursów CIC2* i CCI2* zostanie rozegrana właśnie według nowego programu FEI 2014 B.

pobierz program

 

Ponadto informujemy, iż w konkursie klasy CNC L obowiązuje Program ujeżdzeniowy kl. L 2014

pobierz program

Festiwal Jeździecki Baborówko 2014

Tradycyjnie w trzeci weekend lipca, w dniach 18-20.07.2014 r. odbędzie się kolejna edycja Festiwalu Jeździeckiego Baborówko. W Baborówku rozegrane zostaną międzynarodowe zawody w WKKW na poziomie CIC**, CCI** oraz CIC*, w ramach których zawodnicy rywalizować będą o Mistrzostwo Polski Juniorów w WKKW. Ponadto odbędą się konkursy krajowe klasy CNC L i CNC P. Co roku zawody w Baborówku gromadzą najlepszych zawodników z całej Polski, Olimpijczyków, medalistów Mistrzostw Polski, a także gości z zagranicy.

 

Już dziś Zapraszamy wszystkich miłośników jeździectwa i nie tylko do spędzenia letniego weekendu w Baborówku.

 

Program:

18 lipca (piątek) – ujeżdżenie

19 lipca (sobota) – cross, pokazy i atrakcje

20 lipca (niedziela) – skoki, pokazy i atrakcje, ceremonie zwycięzców

Festiwal Jeździecki Baborówko 2014 - spot

Więcej artykułów…

  1. Reportaż z Festiwalu 2013