Atrakcje

Oprócz sportowej rywalizacji publiczność będzie miała możliwość skorzystania z wielu dodatkowych atrakcji i pokazów. W sobotę i niedzielę najmłodszych zapraszamy do Strefy Dziecka, a starsi kibice przez całe zawody będą mogli podziwiać występy artystyczne i pokazy.

 

Strefa Dziecka

Strefa Dziecka to wyjątkowe miejsce, które zapewni emocjonujące przeżycia dla najmłodszych! Państwowa Straż Pożarna z Szamotuły przygotowała pokazy pierwszej pomocy, użycia sikawek oraz udostępni profesjonalny wóz strażacki do zwiedzania. Na swoje stanowisko w strefie zaprasza również Nadleśnictwo Pniewy, które przygotowało program edukacyjny oparty na grach i zabawach.

 

Szamotulski Ośrodek Kultury przygotował m.in. warsztaty plastyczne i garncarskie, prezentacja dawnych zawodów, gry i zabawy oraz występy artystyczne

 

Zapraszamy również na dmuchane zamki oraz oprowadzanki na kucykach dla najmłodszych!

 


Występy i pokazy

Serię wyjątkowych pokazów rozpocznie prezentacja sekcji woltyżerki sportowej SJ Baborówko, który odbędzie się w sobotę 1 lipca przed ceremonią zwycięzców CNC L i CNC P. W niedzielę, 2 lipca będą mieli Państwo okazję podziwiać specjalny konkurs – sztafetę koń – samochód rozgrywany na przeszkodzie wodnej. W sztafecie wezmą udział pary złożone z powozu oraz samochodu BMW. Para z najlepszym czasem zwycięża! Równolegle zapraszamy na występ orkiestry Vivat! Orkiestra Vivat! składa się z 53 osób - na instrumentach gra 40 muzyków i 13 tańczących dziewcząt. Przewodzi jej Robert Morkis.

 

Tuż po Gali Mistrzów Polski podziwiać będą Państwo paradę powozów konnych. Prezentowane będą powozy zebrane w kolekcji naszego Ośrodka oraz pojazdy historyczne.

 

Przez całe zawody otwarta będzie strefa gastronomiczna oraz stoiska z produktami jeździeckimi.

 

 

 

Pokazy i atrakcje

· Konkurs Specjalny – Sztafeta koń-samochód

· Parada Powozów i Zaprzęgów

· Pokaz Woltyżerki Sportowej

· Występ orkiestry Vivat!

· Stoiska gastronomiczne i wystawiennicze

· Produkty regionalne i rękodzielnictwo

 

Strefa dla dzieci

· Impreza Plenerowa SZOK

· Program edukacyjny przygotowany przez Straż Pożarną oraz Nadleśnictwo Pniewy

· Miasteczko zabaw dla dzieci

· Przejażdżki konne